Відповідно до Положення про Всеукраїнську історико-географічну експедицію учнівської і студентської молоді «Історія міст і сіл України», та з метою залучення учнівської молоді до пошуково-краєзнавчої і дослідницької роботи, збору та систематизації краєзнавчих матеріалів до видання нової редакції енциклопедичного видання багатотомної «Історії міст і сіл України» школярі Млинівщини протягом навчального року працювали за завданнями зазначеної експедиції.
Юні краєзнавці працювали у двох номінаціях: написання нарисів-описів з історії населеного пункту та розробка туристсько-краєзнавчого маршруту та екскурсії.
Уже шість років поспіль вихованці Млинівського районного центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді стають переможцями експедиції. 10 липня 2014 року в приміщенні Рівненського обласного ліцею проходило нагородження творчих дітей іменними сертифікатами та преміями голови Рівненської обласної держадміністрації. Млинівщину представляли вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» районного центру туризму (керівник Куніцкий Валерій Віталійович) на базі Бокіймівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Війницької ЗОШ І-ІІ ступенів Рудковська Тетяна, Ковальчук Юлія, Жемелко Максим, Сторожков Роман, Співак Максим, Шклярук Сергій, Джигирей Мар’яна, Кондратюк Наталія, Богданець Ярина, Шостак Петро, Надашкевич Тарас та члени гуртка «Юні туристи - краєзнавці» на базі Млинівської ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів (керівник Онищук Тарас Володимирович) Зич Ілона, Видюк Тарас, Вежиченко Іван, Федорчук Богдана, Скочко Наталія, Гриценко Ілля. Також переможцями експедиції стали члени гуртка історичного краєзнавства «Спадщина» Млинівської гуманітарної гімназії (керівник Голосна Алла Володимирівна) Володько Оксана, Домарацький Ілля, Каленюк Ірина, Кравець Ірина, Кравчук Надія, Олієвський Роман, Семенюк Валентина.
Отож, приємно відмітити, що юні краєзнавці за роботу «Наших сіл минувшина та відродження» за номінацією «Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту» та за роботу «Нарис – опис селища Млинів» зайняли переможні перші місця у Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України» за що кожен учасник був нагороджений іменним сертифікатом і премією в розмірі 1552 гривні .
Повернулися додому юні краєзнавці з масою позитивних вражень та сповнені натхнення на нові перемоги. Адже пізнати рідний край – це не лише проводити весело час в походах та екскурсіях, а й збагачувати себе новими знаннями про рідну землю, її історичну та культурну спадщину.
Юрій Вербіцький, директор районного центру туризму |